Staram się nadrobić, zaległości, więc intensywność postów, może troszkę przytłoczyć. Wybaczcie, ale ilość uszytych rzeczy jest spora, więc kiedy będę tak czekać zastanie mnie wiosna  😀 dlatego publikuje ostatnio sporo. Może uda mi się powrócić do wcześniejszej systematyczności.

zielona sukienka

Sukienka, to taka hybryda z przerobionym troszkę dołem i pominięciem na górnym wykroju lamówki. Góra wykończona odszyciem, mimo, że lamówkę miałam już przygotowaną, po przymiarce stwierdziłam, ze wysokość jest na odpowiednim miejscu, a dodając lamówkę jeszcze troszkę ją podniosę, wiec żeby już nic nie podcinać wykończyłam odszyciem, a rogi dekoltu przyłapałam na stałe.

Dół przerobiłam aby obejść odstające kieszenie, oczywiście kieszenie są ale nie są już sterczące. I w zasadzie to tyle, na temat szycia.

Tkanina to kupiona w Natanie ŻORŻETA MOTIVO 

Przyznam, że tkanina z tych, które ogląda się przez dłuższy czas i nie można się zdecydować, bo człowiek nie wie czy w takim wzorze będzie dobrze wyglądać, a jak już kupi, to zachodzi w głowę, dlaczego dopiero teraz 🙂

Sukienka z żorżetyzielona sukienka we wzór

Sukienka odszyta jest na dole podszewką, na górze jej nie ma, bo ta tkanina jest dosyć gruba, stabilna i przyjemna, więc jej tu nie wszywałam. dekolt wykończyłam już resztką tkaniny.