Wiem, wiem – obiecałam post jak uszyć spódnice tiulową (: Zapewniam , że już się robi. Chce w miarę dokładnie go przygotować, aby się do czegoś przydał. Przyznam, że okres karnawałowo-studniówkowy trochę to spowolnił ale jest już wszystko na dobrej drodze.

Dziś zaprezentuje, częściowo to co z tiulu udało mi się kiedyś udokumentować. Potraktujmy to jako wstęp do postu instruktażowego. Jest tu kilka spódnic i sukienki z tiulu typowego dla spódnic tiulowych, spódnica i sukienka ze sztywnego tiulu i tiul elastyczny.

Tak więc od lewej : jasny beż, mięta, jasny szary i brzoskwinia. Spódnice mają po 9 warstw tiulu, szyte na pasku i z prawie kloszową podszewką.

Już wczesniej prezentowana spódnica tiulowa w kolorze różu, szyta identycznie jak te wyżej.

Sukienka z tiulowym dołem i koronkową górą, spód góry szyty na zasadzie gorsetu, całość w kolorze intensywnej czerwieni.

Sukienka o podobnym kroju jak czerwona, tu kolorek atramentowy (na zdjęciu wyszedł na bardzo intensywny, w rzeczywistości bardziej spokojny)

W tej sukience i spódnicy wykorzystałam tiul sztywny. Sukienka miała być stercząca i dwuwarstwowa z lamówką na brzegach. Uszyta z dwóch warstw tiulu o rożnej długości.

Spódnica z tiulu elastycznego. W tych spódnicach tiul kroiłam na bazie koła z zapasem na marszczenie. Uszyta z 3 warstw tiulu. Wersja spokojniejsza, nie tak bardzo napuszona i stercząca.

I jeszcze jedna wariacja na temat spódnicy tiulowej. Do jej uszycia wykorzystałam dwa kolory biel i czerń, Cały spód uszyłam z kilku warstw białego tiulu na wierzchu dałam tylko 1 warstwę czarnego. To chyba moja ulubiona wersja (:

Mam nadzieję, że któraś wersja z prezentowanych modeli przypadła Wam do gustu. I tak jak obiecałam, już wkrótce post „Jak uszyć spódnice tiulową” oczywiście na mój sposób. Zapomniałam dodać – na zdjęciach jest moja córka (: