Wiecie, jak to u mnie jest z szyciem? Uwielbiam nosić uszyte przez siebie rzeczy, ale jeszcze bardziej lubię cały proces szycia i może ostatnio więcej szyję niż publikuję. Pogoda nie sprzyja fotografowaniu, ale też po kilku sesjach z córką, mam lekką niechęć  do robienia zdjęć samemu bo wkładam ogromne pokłady energii i czasu a efekt mało zadowalający.  Lubię detale na zdjęciach a nie zawsze można je ładnie i dobrze pokazać kiedy rzecz jest na manekinie, stole czy tym podobnych rzeczach… co innego kiedy jest w ruchu na modelce, w promieniach  słońca, w przyjaznym otoczeniu dziennego światła. Dla widza taki odbiór jest zupełnie inny. Dlatego kiedy nadarzy się ku temu okazja, staram się by pokazać Wam wszystko z perspektywy fotografa i jego obiektywu.

Tym razem, też miałam to szczęście, że sesję zrobiła córka, a efekty możecie obejrzeć poniżej.

kurtkakurtka z wełnykurtka z wełny kurtka wełniana

Szycie, wykrój, tkanina

Na uszycie tej kurtki wybrałam piękną ciemnoczekoladową WEŁNĘ SWETROWĄ z Natana.  Na kołnierz natomiast FUTERKO.

futerkoSamo szycie nie sprawiło problemów. Wełna jest świetna i konkretna w chwycie, co do futerka wbrew pozorom, patrząc na zdjęcie  jest w dotyku bardzo delikatne i wprost lejące, ale przez to świetnie się układa.

Wykorzystałam 1,5 metra wełny, 1,4 podszewki, jedna duża zatrzaska. Na kołnierz zamówiłam 0,5 ale wykorzystałam niewiele, bo uszyłam go z jednej warstwy, spód odszyłam wełną. Po zszyciu obu warstw i wywróceniu na prawą stronę, aby kołnierz  się nie wywijał przeszyłam go ręcznie pomiędzy włoskami ściegiem ręcznym, dzięki czemu każda warstwa jest na swoim miejscu.

Wykrój to Kurtka 110 z Burdy 1/2019 Zmiany jakie naniosłam to dopasowanie kurtki, jest dosyć obszerna. Nie chciałam jej całkowicie zwężać, ale trochę wyszczuplić. Zebrałam odrobinę bokami i na plecach dodałam podłużne zaszewki. Zamiast kieszeni bocznych, których nie lubię w kurtkach i płaszczach zrobiłam normalne z jedną wypustką.

Na jednej stronie kurtki, gdzie od spodu jest zatrzaska przestębnowałam prostym ściegiem, aby po zapięciu zatrzaska nie ciągnęła spodu.

Zdjęcia Córka ANITA KRYSIAK FOTOGRAFIA