Dziewczyny szyją sukienki na lato, szyfonowe, z falbanami, zamaszyste i mega kobiece… a ja spodnie 🙂 Niestety, ale 2 lata temu naszyłam kiecek a później i tak biegałam w spodniach, bo wycieczkowo, bardziej mi grały i okazały się bardziej przydatne, więc w tym roku uszyłam już 4 sztuki a to pierwsza z nich. Te spodnie uwielbiam, noszę je bardzo często. Świetnie sprawdziły się na wyjeździe do Gdańska. Mnie jako kierowcy, takie spodnie bardzo odpowiadają, bo nie krępują ruchów, nigdzie niczego mi nie odkrywają i dają dużą swobodę.

spodnie z bawełny

Spodnie są z tych o szerszym fasonie, ale ja takie lubię 🙂 w kroju kojarzą mi się z bojówkami.

spodnie bojówkispodnie bojówki

Samo szycie nie sprawiało mi żadnych problemów. Ten wykrój świetnie się szyje i nie serwuje nam po drodze żadnych niespodzianek. Zmianą jaką tu wprowadziłam jest zwężenie  na biodrach do okolicy kolan, bo spodnie są mega szerokie, więc je delikatnie zebrałam, żeby uniknąć efektu bryczesów 🙂 a i tak pozostały szerokie, ale takie już mi pasowały.

spodnie bawełniane

W zasobach resztkowych znalazłam niezbyt duży kawałek bawełny z elastanem jaki mi został po szyciu spódnicy dla córki, więc dorzucając resztkę białego lnu, udało mi się skroić taką kamizelkę, którą mogę narzucić jako dodatek do tych spodni a też do innych uszytych niedawno.

kamizelka z bawełny

damska kamizelka z bawełnykamizelka

Kilka słów na temat szycia…

Tak jak już wspomniałam wcześniej, wykrój  fajny… jak ktoś lubi takie szersze spodnie. Wykorzystana tkanina to BAWEŁNA kupiona w Natanie  bardzo przypadła mi do gustu, bo jest z tych konkretnych w chwycie i lekko sztywna, jak dla mnie bardziej odpowiednia na spodnie, albo prostą sukienkę. Nie prześwituje i bardzo dobrze się szyje. Wykrój 119 z Burdy 3/2018

wykrój Burda

Kamizelka uszyta z BAWEŁNY SATYNOWANEJ  Wykroju nie podam, bo kombinowałam sama, coś tam wycięłam coś dorysowałam i tak oto uszyło mi się coś takiego 🙂 i to tyle. Komplet może nie dla każdego przypaść do gustu, ale jak ubieram trampki, narzucam mały plecak w takim stroju czuję się najlepiej zwiedzając ciekawe miejsca 🙂

kamizelka damska

zdj. córka <3 @anitakrysiak.fotografia (instagram)  

Anita Krysiak Fotografia   facebook