Tak, tak, zdarza mi się czasami sięgnąć po inne wykroje niż te z Burdy. Tym razem na tapetę poszły dwa czasopisma SZYCIE  i FASHION STYLE. Ta druga niestety kupowana w Niemczech, ale jak mnie słuchy nie mylą, czasami dostępna w naszych e-mpikach.

Wykorzystane wykroje

Z gazety SZYCIE skusiłam się na zapowiadany płaszcz o fasonie płaszcza z Mango. Natomiast w FASHION STYLE urzekła mnie dzianinowa bluzka z fantazyjnym szerokim golfem i fikuśna spódnica.

szablondzianinowy komplet

 

Wykorzystane tkaniny, ilość, dodatki

Płaszcz uszyłam z miękkiej i puszystej dzianiny wełnianej, w pięknym szarym kolorze, zakupionej w NATANIE tkanina natomiast komplet z lekko połyskującej srebrzystej dzianiny, ze starych zapasów.

Do uszycia płaszcza wykorzystałam:

2,5 metra dzianiny, 2,2 m podszewki, jedna duża zatrzaska, kawałek klejonki na stabilizację podstawowych miejsc, jak odszycie, dół płaszcza, główki rękawów i ich dól, okolice pach.

Na uszycie kompletu: wystarczyło mi 2 metry ale dosyć szerokiej dzianiny (1,60)  kawałek gumki do spódnicy… i to tyle.

Tak prezentują się rzeczy na właścicielce, czyli na mnie  🙂

dzianinowa spódnica szary płaszczszary płaszczyk Płaszcz szary płaszcz szary

Szycie i moje wnioski

Samo szycie szło jak z płatka, chyba we wszystkich  3 rzeczach. Bluzka poszła błyskawicznie bez zbytnich poprawek jedynie co zrobiłam to zwęziłam rękaw, spódnica to takie wiązadło, które zajęło mi chwilkę, ale mając za sobą szycie ostatniej sukienki z Burdy szybko połapałam o co chodzi, trzeba trochę pomyśleć,  poprzekładać i poplątać,  ale da się to zrobić nie znając niemieckiego jak było to w moim przypadku.

Ale jeżeli chodzi o płaszcz  to trochę się zawiodłam. nie przypuszczając, ze coś może być z ogólnym wykrojem, odrysowałam swój rozmiar 38 i nie przyglądając się oryginalnemu zdjęciu płaszcza z Mango zaczęłam ciąć, jednak kiedy już pociachałam, spojrzałam na wykrojone części i coś mi nie pasowało, porównałam ze zdjęciem i już wiedziałam, że to nie to !!! ??? W życiu nie przyszło by mi do głowy, że wykrój może być inny niż zapowiadany fason. Może koś powie, że się czepiam, ale dla mnie takie detale są ważne i jeżeli coś kupuję ze względu na to co jest na zdjęciu to wydaje mi się, ze tak być powinno… ale cóż. Mam nauczkę, że nie można wierzyć wydawcom. Na zdjęciu poniżej pokazuje oryginalny płaszcz z Mango i ten jaki wyszedł mi dokładnie z wykroju z Szycia. Dla mnie różnica jest diametralna, taki kołnierz w płaszczu do kluczowy element… co mogę powiedzieć o reszcie, wykrój podstawowy jest ok, ale rękaw baaaaaardzo szeroki i naprawdę sporo musiałam go zwęzić.

porównanie płaszczy Płaszcz mimo wszystko mi  się podoba, i nie odpuszczę, podejdę jeszcze raz z naniesionymi poprawkami. Kołnierz w płaszczu należy zdecydowanie poszerzyć na całej długości i przenieść nacięcie sporo niżej. szablon Tyle mogę powiedzieć na temat tych konkretnych wykrojów. Mam w planie uszyć jeszcze coś z Szycia, ale tym razem będę baczniej przyglądać się temu co obiecane a temu co mam na papierze.

`