Wakacje, to czas już miniony, ale z rozrzewnieniem wspomina się ten okres dosyć długo. Wiadomo, kojarzy się nam często z ciepłem, słońcem, miło spędzanym czasem urlopowym gdzieś na plaży lub w innych sympatycznych miejscach. Moje tegoroczne wakacje były super, bo nie dość, że większość czasu w rodzinnym gronie to jeszcze ta pogoda, która przez cały ten czas dopisywała. Teraz pozostały wspomnienia, zdjęcia, którymi w pochmurne deszczowe i chłodne dni można pocieszyć oko.

Tegoroczne lato było tak przyjazne w noszeniu letniej garderoby, że naprawdę nie można było narzekać. Przed wyjazdem na mój dłuższy urlop udało mi się uszyć komplet z dzianiny wiskozowej MODAL 

komplet z dzianiny

konplet z dzianiny

Wykorzystane wykroje są z wydania Burdy 7/2018. Spodnie to wykrój 101 czyli dolna część kombinezonu, natomiast bluzka jest wykrojem 107.

wykroje

Samo szycie, nie sprawiało żadnych problemów, poza jednym, małą ilością tkaniny, miałam niecałe dwa metry i musiałam się nieźle nagimnastykować, żeby pomieścić wykroje. Oczywiście przy kupnie tej dzianiny miałam zupełnie inny pomysł, ale kiedy trafiła w moje ręce lipcowa Burda wiedziałam, że nie mam czego więcej szukać.

komplet

Co mogę powiedzieć o samych wykrojach?

Mi bardzo przypadły do gustu. W zależności od wykorzystanej dzianiny można uszyć wersję i tą bardziej elegancką i te bardziej sportowe. Myślę, że w mojej wersji śmiało mogę ubrać trampki i dodać prostą sportową torbę i mam strój codzienny.

Ponieważ dzianiny było tyle ile było, wiązanie mam z jednej warstwy, obrzucone po krawędziach i podszyte na stębnówce, ale nie jest tak źle i jak na taki letni dzianinowy komplet może być. Tylko przody bluzki są odszyte podklejonymi listwami

W obu wykrojach urzekły mnie elementy, które przy tej jednolitej dzianinie stanowią o całym efekcie. W bluzce przepastne wiązanie a spodniach to długie pęknięcie na nodze.

spodnie i bluzka

komplet

zdj. córka ANITA KRYSIAK FOTOGRAFIA