No tak, właśnie tak to było.  W mojej garderobie bywały przeróżne kolory, jak się zastanowić, to nie wiem czy był jakiś, którego nie było? … ach tak nie było czerwonego. Owszem pojawiały się jakieś pochodne, w stylu bordo, jakiś koral, ale czerwieni… nigdy.

Wmówiłam sobie, ze z czerwienią mi nie po drodze, otóż to. I tym sposobem, czerwieni nawet nie próbowałam sobie nigdy szyć, nawet nie podchodziłam do tego koloru w sklepie z tkaninami, czy nawet z gotowymi ubraniami… do momentu, kiedy to postanowiłam uszyć sobie sukienkę z wykroju   NEW LOOK   z  Outlet Tkanin

Na okładce wykroju, modelka jest w czerwonym egzemplarzu,  i grzechem byłoby nie spróbować, bo wygląda zachęcająco. Materiał a raczej dzianina na sukienkę znalazła się od razu w tym sklepie i muszę przyznać, ze byłam zaskoczona jakością. Uszyłam ją z dzianiny PUNTO DRES

new look

No muszę przyznać, ze producenci idą w dobrym kierunku, bo pojawiające się na rynku dzianiny, są naprawdę świetnej jakości, o szyciu nie wspomnę, bo szyło się bajecznie, i na domiar wszystkiego dzianina jest z tych szerokich bo ma 160 cm szerokości i bardzo mięsista, więc szyłam bez podszewki.

Wykrój i moje spostrzeżenia

Każdy ma swoje lepsze i gorsze doświadczenia z wykrojami, ja też mam nie mało i po niektóre już nie sięgam, ale jak żyję i szyję nigdy nie korzystałam z takich pojedynczych. Muszę przyznać, że się troszkę obawiałam, ale zupełnie nie potrzebnie, w sumie jaki by nie był i tak bym sobie z nim poradziła, ale gdzieś z tyłu głowy zawsze jakieś obawy się rodzą.

Jednak jakie było moje zaskoczenie, kiedy rozłożyłam papier i wprost intuicyjnie odnalazłam wszystkie potrzebne mi części. Producenci prowadzą dosłownie za rękę, nie dość, że wykroje oznaczone są rozmiarówką, to jeszcze opisane w cm. Na każdym wykroju ujety jest zapas ma szwy, więc wystarczy wyciąć swój rozmiar, przypiąć na tkaninie i wycinać.

wykrój

Aby tego było mało, są krótkie instrukcje, jak uszyć niektóre elementy… czyli poradnik w pigułce.

instrPrzyznam, że moje pierwsze spotkanie z tymi wykrojami odbieram bardzo pozytywnie, może wykrój nie należy do najtańszych, ale otrzymujemy gotowy wykrój w kilku opcjach do uszycia, bo nie jest to tylko jedna wersja sukienki, ale jej kilka pochodnych. Samo szycie to bajka, wszystko do siebie pasuje.

wzory sukienek

Sukienka po uszyciu prezentuje się tak…

czerwona sukienkawykrojsukienka czerwonaczerwony w sukiencesukienka z czerwonej dzianinyw czerwienisukienka wykrój czerwona tył

Moje spostrzeżenia i podsumowanie

Na pewno czerwień od dziś, pojawi się w mojej szafie i będzie od czasu do czasu w niej gościć . Polecam wykroje New Look, jak jeszcze nie miałyście okazji z nich szyć, bo szycie jest tak proste, że trudno sobie wyobrazić, żeby mogło być łatwiej.  Ja na pewno bacznie im się przyjrzę bo można tam wypatrzeć nie lada perełki.

Koszt uszycia z wykrojem wyniósł 120 zł, więc wydaje mi się jak na taką kieckę, to gra warta świeczki.

Zrobienie tych zdjęć kosztowało mnie masę nerwów, obiektywem 50mm trudno robić sobie zdjęcia samemu, bo nigdy nie wiadomo co aparat rozmaże a co wyostrzy, rzadko mnie… 😀