Prosta, klasyczna spódnica jest niezbędnikiem każdej kobiecej szafy. Nie wyobrażam sobie, żeby takowej nie mieć. Nie dość, że jest ponadczasowa, to także elegancka i niesamowicie praktyczna. Wystarczy ciekawa tkanina a spódnica stanie się bazą nawet na wyjątkowe wyjście.

Hm..może, najłatwiej jest pójść do sklepu i kupić. Z własnego doświadczenia wiem, że jeszcze nigdy nie znalazłam spódnicy idealnej, takiej która będzie świetnie leżeć, będzie miała moją ulubioną długość, czy też tkaninę, która sprawi, że będzie wyjątkowa i tylko moja.

Zasada dobrego stylu mówi, że długość spódnicy jest bardzo istotna. Najbardziej pożądana to długość w pół kolana, granica błędu to 5 cm nad lub pod. Wyjątek stanowią kobiety o wzroście ok. 160 cm wtedy korzystniej będzie długość przed kolano.

Dziś pokaże Wam jak szyję taka spódnicę z szablonu. Wiem, że niektóre z Was maja swoje sposoby, mój jest taki. W następnym poście pokażę jak uszyć taką spódnice z własnych wymiarów, wyliczoną i wyrysowaną dokładnie na dowolne wymiary.
Moje ostatnio uszyte spódnice i na pewno nie ostatnie (: