Dla niektórych taki zestaw może kojarzyć się z trochę sztywnym, biznesowym „lookiem”. Dla mnie nie, uwielbiam taki styl, i przyznam, że kiedyś był dla mnie bardzo codziennym strojem do pracy. Mimo młodego wieku, kostiumy uwielbiałam nosić, w każdej postaci i czułam się w nich jak ryba w wodzie. Na chwilę obecną w mojej szafie po bardzo długiej przerwie, pojawił się ten oto komplet. Wymyśliłam sobie, że uszyję go z kratki, którą kupiłam u Magdy ze „Ściegiem do celu” ale w bardzo dopasowanym fasonie z krótkim żakietem, dodatkowo, żeby nie było tak zupełnie sztywno, ozdobię taśmą, przyszywając w różnych miejscach dla ożywienia całości. Spódnica, dzięki temu, zyskała lekko wyszczuplający fason, a taśma przyszyta na bokach pod skosem, przywodzi na myśl, miejsca na kieszenie, których w rzeczywistości tam nie ma. Krótkie odcinki  taśmy na żakiecie sprawiają, że pasuje do spódnicy a jego krótka forma i ciekawy krój kołnierza  dodaje żakietowi lekkości.

Wykrój na spódnicę zrobiłam sama, natomiast żakiet to troszkę, dłuższa historia. Miał być taki jak żakiet 121 z Burdy 5/2016 jednak krojąc go podejrzewałam, że na pewno nie będzie leżał dobrze. Zależało mi na dopasowanym fasonie, a ten zupełnie takiego nie przypominał. Skroiłam, pozszywałam z czystej ciekawości i wiedziałam że całość formy do poprawki. Musiałam popruć wszystkie części, bo nie o to mi chodziło. Plecy w oryginale krojone są z całości, poprawiłam  tak, że składały się teraz z 4 części ( 2 środkowe i 2 boczne) z przodem było trochę więcej problemu, bo ani pacha nie wypadały dobrze ani cały przód. Tu wspomogły mnie 1 zaszewka na środku i 2 od pachy do biustu, cały podkrój na rękaw był do korekty. W końcu wszystko nabrało jakiegoś wyglądu.

Kołnierz jest bardzo fajny, wiec na pewno, go jeszcze wykorzystam. Pomysł na bluzkę, powstał z potrzeby, ponieważ nie miałam nic co by tu pasowało. Wykorzystałam kawałek lekko połyskującej tkaniny, wygląda mi to na tkaninę o nazwie Magnus, której skrawek zalegał mi w szafie, dokupiłam kawałek koronki w taśmie i powstała taka oto fajna bluzka na wiele okazji. Już go lubię (: